Iranci izviždali sopstvenu himnu u Americi, ovo je razlog

Telegraf pre 1 dan  |  Telegraf.rs
Iranci izviždali sopstvenu himnu u Americi, ovo je razlog

Posle spektakularnog otvaranja drugog kola Svetskog prvenstva, pažnja fudbalske javnosti usmerena je ka Sofi stadionu u Los Anđelesu, gde su se sastali Iran i Belgija (0:0).

Ipak, još pre prvog sudijskog zvižduka, meč je obeležila politička poruka sa tribina. Tokom intoniranja himne Irana, hiljade Iranaca koji žive u SAD, na stadionu je glasnim zvižducima izrazilo je protest protiv vlasti u Teheranu. Njihova reakcija nije bila usmerena protiv zemlje iz koje potiču, već protiv režima za koji smatraju da je oteo slobodu njihovoj domovini. Posebnu pažnju privukle su zastave sa simbolom lava i sunca, koje predstavljaju predrevolucionarni

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »