Iranci izviždali sopstvenu himnu u Americi, ovo je razlog
Telegraf pre 1 dan | Telegraf.rs

Posle spektakularnog otvaranja drugog kola Svetskog prvenstva, pažnja fudbalske javnosti usmerena je ka Sofi stadionu u Los Anđelesu, gde su se sastali Iran i Belgija (0:0).
Ipak, još pre prvog sudijskog zvižduka, meč je obeležila politička poruka sa tribina. Tokom intoniranja himne Irana, hiljade Iranaca koji žive u SAD, na stadionu je glasnim zvižducima izrazilo je protest protiv vlasti u Teheranu. Njihova reakcija nije bila usmerena protiv zemlje iz koje potiču, već protiv režima za koji smatraju da je oteo slobodu njihovoj domovini. Posebnu pažnju privukle su zastave sa simbolom lava i sunca, koje predstavljaju predrevolucionarni











