Iranska delegacija napustila Švajcarsku, nastavak razgovora sa SAD u tehničkom formatu
Sputnik pre 49 minuta

Iranska delegacija, koju je predvodio predsednik iranskog parlamenta Mohamed Galibaf, napustila je Švajcarsku nakon 18 sati razgovora sa SAD, Pakistanom i Katarom. Navodno je dogovoren plan rada od 60 dana i tehnička grupa, a razgovori se nastavljaju ove nedelje.
Kako je prethodno navedeno u zajedničkom saopštenju Katara i Pakistana, koji su bili posrednici u razgovorima, razgovori delegacija Sjedinjenih Američkih Država i Irana u Švajcarskoj odvijali su se u pozitivnoj i konstruktivnoj atmosferi, a tehnički razgovori o svim pitanjima nastaviće se do kraja nedelje u odmaralištu Burgenštok. U saopštenju, koje je prosledilo Ministarstvo spoljnih poslova Katara, navodi se da je juče na razgovorima na visokom nivou, u okviru












