Simfonijski orkestar RTS-a održao koncert "Opera viva" povodom Svetskog dana muzike
Telegraf pre 2 sata | Telegraf.rs/Tanjug

Simfonijski orketar Radio-televizije Srbije sa dirigentom Srboljubom Dinićem održao je u nedelju uveče koncert "Opera viva" u MTS dvorani povodom Svetskog dana muzike.
U dvodelnom koncertu najlepše italijanske arije pevali su vokalni solisti, sopran Olivera Gočanin, mecosopran Jana Cvetković, tenor Kvonsu Džon i bariton Željko Lučić. Izvedeni su arije i intrumentalni odlomci iz dela Đoakina Rosinija, Gaetana Donicetija, Vinčenca Belinija, Amilkarea Ponkijelija, Đuzepa Verdija i Đakoma Pučinija, kao što su "Seviljski berberin", "Pepeljuga", "Lučija od Lamermura", "Bal pod maskama", "Rigoleto", "Aida", "Boemi", "Manon Lesko" i









