Sramota: Na Visu već dve godine tinja požar na ilegalnoj deponiji: Meštani ogorčeni, turisti zgroženi
Telegraf pre 1 dan | Telegraf.rs/Tanjug

Hrvatsko ostrvo Vis se već skoro dve godine bori sa požarom koji tinja na ilegalnoj deponiji, a meštani se žale na dim i nesnosan smrad, prenosi Index.hr.
Požar tinja na ilegalnom odlagalištu Velington, smeštenom tek 1,4 kilometra vazdušnom linijom od centra grada. Vatra povremeno oslabi, ali se nikad ne gasi u potpunosti, što je veliki problem za lokalne vatrogasce, piše zagrebački portal. Komandant Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vis, Toni Mratinić, kaže da je požar na deponiji zbog konfiguracije nemoguće ugasiti. Meštani su ogorčeni i zabrinuti, i ukazuju da se crni plamen i dim vide na celom ostrvu, kojim lete












