SK Hynix postala najvrednija kompanija u Južnoj Koreji
Biznis.rs pre 4 sati | Redakcija Biznis.rs

Samsung skinut sa trona posle 26 godina
Kompanija SK Hynix u ponedeljak je po tržišnoj vrednosti prvi put prestigla Samsung Electronics i postala najvrednija kompanija na berzi u Južnoj Koreji. Time je okončana dominacija Samsunga, koji je držao prvo mesto još od 2000. godine. Akcije SK Hynixa porasle su za 5,7 odsto, a tržišna kapitalizacija dostigla je oko 2.082 biliona vona (1.350 milijardni dolara) neznatno više od Samsungove. Ključ uspeha SK Hynixa leži u njegovoj vodećoj poziciji na tržištu






