Đurić u Panami: Srbija želi da ojača prisustvo u Latinskoj Americi i Karibima

RINA pre 3 sata
Đurić u Panami: Srbija želi da ojača prisustvo u Latinskoj Americi i Karibima

PANAMA - Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić poručio je, na početku posete Panami, da je važno da Srbija dodatno učvrsti svoje prisustvo u zemljama Latinske Amerike i Kariba i bude prepoznata kao jedna od ulaznih kapija za Evropu, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

Đurić u Panami učestvuje na 56. Generalnoj skupštini Organizacije američkih država i 31. sastanku Saveta ministara Asocijacije karipskih država. On je istakao da je učešće srpske delegacije na skupovima u Panami usmereno na dalje unapređenje bilateralnih odnosa sa zemljama Latinske Amerike i Kariba. Prema njegovim rečima, cilj je i promocija specijalizovane izložbe EXPO 2027 u Beogradu, afirmacija pozicije Srbije u vezi sa Kosovom i Metohijom, kao i zaštita

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »