Beograd dobija granični prelaz na železničkoj stanici Prokop
Ekapija pre 12 sati

(Foto: eKapija / Aleksandra Kekić) Vlada Srbije donela je odluku o otvaranju stalnog graničnog prelaza za međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe Beograd-Centar, koji će biti uspostavljen na železničkoj stanici Beograd Centar - Prokop.
Kako se navodi u odluci, na ovom graničnom prelazu odvijaće se međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe koji ne podleže pregledu inspekcijskih službi, dok će poslove iz nadležnosti granične policije i carine obavljati nadležne službe neprekidno, 24 časa dnevno, sedam dana u nedelji, u skladu sa sistemom integrisanog upravljanja granicom u Republici Srbiji. Odluka stupa na snagu narednog dana od objavljivanja u Službenom glasniku Republike Srbije. Kako se












