Velika vest za sve koji putuju: Od ovog datuma bi trebao da bude završen proces ukidanja rominga
Telegraf pre 4 sati | Telegraf Biznis/Tanjug

Generalni direktor Telekom Srbije Vladimir Lučić izjavio je danas da bi proces ukidanja rominga za zemlje Zapadnog Balkana trebalo da bude završen do prvog kvartala 2027. godine i dodao da očekuje da će ukidanje rominga doprineti ekonomskom uvezivanju zemalja iz regiona sa Evropskom unijom.
Lučić je rekao da će zahvaljujući ukidanju rominga građani Srbije moći da koriste svoje srpske kartice u zemljama EU bez dodatnih troškova. - Onako kako koristite karticu u Srbiji, tako ćete koristiti u bilo kojoj zemlji sveta. Ako u Srbiji imate jedan dobar paket sa bilo kojim mobilnim operaterom gde možete da gledate i filmove i televiziju preko mobilnog, to ćete isto u bilo kojoj zemlji Evrope moći da radite bez ikakvog dodatka. Paket koji imate u Srbiji, po tim












