Kancelarija za KiM: "Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima"

B92 pre 10 sati
Kancelarija za KiM: "Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima"

Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je danas da je otmica devetorice radnika površinskog kopa "Belaćevac", koju su teroristi takozvane "Oslobodilačke vojske Kosova" izveli na današnji dan 1998. godine bila uvod u masovno nasilje nad srpskim.

Masovno nasilje nad srpskim i drugim nealbanskim civilima eskaliralo je u vreme oružanih sukoba na KiM, a nažalost, u promenjenom obliku, traje do danas. U saopštenju Kancelarije je navedeno da do danas nije utvrđeno kakva je bila sudbina otetih, čime se patnja njihovih porodica produžava unedogled. "Međunarodni istražni organi nisu svojevremeno uložili dovoljne napore da ovaj i mnogi drugi zločini terorista na Kosovu i Metohiji budu rasvetljeni, a Priština, ne

Povezane vesti »

Ključne reči

Politika, najnovije vesti »