„Nišlije da se pitaju“: Prijava zbog spornog trošenja milion dinara za „zelena“ otpadna vozila
Naissus info pre 1 dan

Odbornica u Skupštini grada Niša Tamara Milenković Kerković saopštila je da je u ime Udruženja „Nišlije da se pitaju“ i brojnih građana Palilule i Niša podnela prijavu Budžetskoj inspekciji Ministarstva finansija i zahtev za vanrednim inspekcijskim nadzorom zbog trošenja gotovo milion dinara javnih budžetskih sredstava (988.200, 00 din) od strane Gradske opštine Palilula koja je postavila dva otpadna vozila prekrivena imitacijom trave u zapuštenim parkićima kraj dva pružna prelaza u Paliluli.
Kako je navela „opravdanje za ovo trošenje para i vrhunski neukus postavljenih „presvučenih „ vozila je „podizanje ekološke svesti građana“ kojima su i zahvaljujući saglasnostima na urbanističke planove koje je davala GO Palilula uništene brojne zelene površine a mnogima uništenje tek preti“. „Dva rashodovana vozila obložena plastičnom imitacijom trave, u vlasništvu GO Palilula, „Zastava Florida“ i „Lada Niva“, postavljena pre nekoliko dana kod Palilulske i






