Nikad ne pijte vodu iz flaše koja je ostala u vrelom autu! Evo zašto

Telegraf pre 3 sata  |  Telegraf.rs
Nikad ne pijte vodu iz flaše koja je ostala u vrelom autu! Evo zašto

Šta se dešava plastičnoj flaši kada ostane u zagrejanom automobilu

Plastična flaša vode koju ste ostavili u automobilu tokom leta možda više nije ista ona koju ste spakovali pre puta. Kabina automobila može za kratko vreme da dostigne veoma visoke temperature, a toplota utiče i na ambalažu i na sadržaj u njoj. Kada auto stoji na suncu, temperatura unutrašnjosti može da poraste na 60 do 70 stepeni Celzijusa za samo nekoliko sati. U tim uslovima obična flaša prolazi kroz ozbiljan test. Problem nije samo promenjen ukus vode.

Voda »

Ključne reči

Najnovije vesti »