Prorežimski mediji izvestili da je „FBI potvrdio da nije pucano“ iz zvučnog topa, a nikad nije obljavljeno da je američka služba to ispitivala
Cenzolovka pre 4 sati

Prorežimski mediji juče su svi objavili vest s naslovom u kom stoji da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio da su "FBI i FSB potvrdili da nije" pucano iz zvučnog topa na velikom studentskom protestu 15. marta prošle godine. Na snimcima se može videti da je Vučić rekao da su "pozvali FBI i FSB da dođu i utvrde". Međutim, podsetimo i na to da je ministar policije u martu prošle godine, kako je saopšteno, pisao FBI, ali da nikad nije objavljeno da li je ikakav odgovor stigao. Do sada je objavljen
Vučić je, tokom obilaska novog Jedinstvenog dispečerskog centra upravljanja saobraćajem vozova u Beogradu u nedelju, rekao: „Ja ću vam ponoviti, da je neko pucao iz zvučnog topa ne bih bio predsednik ni dana više. Zato smo pozvali i FBI i FSB da dođu i da utvrde. Je l vi mislite da će Botnikov (Aleksandar, direktor FSB) da vam stavi potpis na nešto što je laž? Da je sve hteo da nam pomogne, pa on je profesionalac izvukao bi se nekako ne bi stavio svoj potpis“.










