Bio je pred bankrotom, svi su ga otpisali, a sada je srušio Samsunga i postao najvrednija kompanija u zemlji

Telegraf pre 1 sat  |  Telegraf Biznis
Bio je pred bankrotom, svi su ga otpisali, a sada je srušio Samsunga i postao najvrednija kompanija u zemlji

Kompanija SK Hajnix u ponedeljak je pretekla Samsung Elektroniks i postala najvrednija kompanija u Južnoj Koreji koja se kotira na berzi, što predstavlja dramatičan preokret za proizvođača čipova koji je pre dve decenije bio na ivici propasti zbog ogromnih dugova.

Kompanija, koja je danas dominantni dobavljač HBM memorijskih čipova visoke propusnosti, ključnih za sisteme veštačke inteligencije, među čijim su klijentima Nvidija i Gugl, izrasla je u jednog od najvećih dobitnika globalnog AI buma. To je doprinelo rastu njenih akcija za više od 340 odsto ove godine i podiglo njenu tržišnu vrednost iznad Samsunga i američkog Microna. Akcije SK Hajnixa porasle su za 5,7 odsto, čime je tržišna kapitalizacija kompanije dostigla

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »