Mađarska prelazi na evro?!
Telegraf pre 7 sati | Telegraf Biznis/Tanjug

Budimpešta je posvećena uvođenju evra, izjavio je danas mađarski ministar finansija Andraš Karman, naglasivši da se Mađarska obavezala da će do 2030. godine ispuniti kriterijume iz Mastrihtskog sporazuma.
Mađarska i dalje koristi sopstvenu valutu, mađarsku forintu (HUF), ali prema pravilima Evropske unije, svaka nova članica i zemlje koje teže evrozoni obavezuju se da u jednom trenutku usvoje evro, čim ispune stroge ekonomske kriterijume. Karman je takođe najavio da će se on i mađarski premijer Peter Mađar u petak sastati sa grčkim premijerom Kirijakos Micotakis, što dodatno pojačava diplomatsku aktivnost Budimpešte uoči ekonomskih reformi. Ministar je komentarisao







