Mađarska prelazi na evro?!

Telegraf pre 7 sati  |  Telegraf Biznis/Tanjug
Mađarska prelazi na evro?!

Budimpešta je posvećena uvođenju evra, izjavio je danas mađarski ministar finansija Andraš Karman, naglasivši da se Mađarska obavezala da će do 2030. godine ispuniti kriterijume iz Mastrihtskog sporazuma.

Mađarska i dalje koristi sopstvenu valutu, mađarsku forintu (HUF), ali prema pravilima Evropske unije, svaka nova članica i zemlje koje teže evrozoni obavezuju se da u jednom trenutku usvoje evro, čim ispune stroge ekonomske kriterijume. Karman je takođe najavio da će se on i mađarski premijer Peter Mađar u petak sastati sa grčkim premijerom Kirijakos Micotakis, što dodatno pojačava diplomatsku aktivnost Budimpešte uoči ekonomskih reformi. Ministar je komentarisao

Povezane vesti »

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »