"Posvećeni smo uvođenju evra"
B92 pre 6 sati

Budimpešta je posvećena uvođenju evra, izjavio je danas mađarski ministar finansija Andraš Karman.
On je potvrdio da se Mađarska obavezala da će do 2030. godine ispuniti kriterijume sporazuma u Mastrihtu. Mađarska još koristi sopstvenu valutu, mađarsku forintu (HUF), a prema odredbama Mastriškog ugovora, koji postavlja ekonomske i monetarne smernice za Evropsku uniju, svaka nova članica se obavezuje da usvoji evro kao zajedničku valutu kada ispuni stroge ekonomske uslove. Karman je takođe objavio da će se on i mađarski premijer Peter Mađar sastati u petak sa







