Katastrofa u nemačkoj auto-industriji: Svaki treći radnik bez posla

B92 pre 6 sati
Katastrofa u nemačkoj auto-industriji: Svaki treći radnik bez posla

Decenijama su hiljade radnika u Baden-Virtembergu - od Štutgarta i Zindelfingena do Ludvigsburga, Fridrihshafena i brojnih manjih industrijskih centara - gradile ono što je važilo za simbol nemačke privredne moći.

Fabrike automobila i dobavljača bile su garant stabilnih primanja, sigurnih radnih mesta i visokog životnog standarda. Danas mnoge porodice sa zebnjom gledaju u budućnost. Kako pokazuju podaci pokrajinske vlade Baden-Virtemberga, od 2023. godine u automobilskoj i dobavljačkoj industriji već je izgubljeno oko 18.000 radnih mesta, dok projekcije ukazuju da bi do 2040. godine u celokupnom automobilskom klasteru mogao nestati gotovo svaki treći posao, piše Srpski ugao.

Pročitajte još

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »