Krstić o AI spikerima na „Hepiju“: Manipulacija i dovođenje u zabludu, ne postoji institucija REM-a koja će to kazniti
Cenzolovka pre 4 sati

Spikeri koje je generisala veštačka inteligencija, potpisani srpskim imenima, pojavili su se u vestima na televiziji "Hepi". Profesorka FPN Aleksandra Krstić za N1 kaže da je u pitanju manipulacija kojom se dovodimo u zabludu kao gledaoci, jer nije jasno naznačeno da su likovi veštački avatari i da zapravo ne postoje, te da nema institucije REM-a koja bi to kaznila.
Spiker generisan Veštačkom inteligencijom (Foto: Snimak ekrana / Hepi TV) „Mi ne bismo ni znali da oni ne postoje, dok nismo pročitali obaveštenje UNS-a u kom nas upozoravaju da to zakonom nije dozvoljeno. Svesno smo dovedeni u manipulativni položaj – našom svešću se manipuliše jer gledamo nešto što ne postoji, a ne znamo da ne postoji“, rekla je Krstić. Navela je i da je nekoliko puta morala da pogleda voditelje kako bi videla da je to AI, te je podsetila da je to









