25 godina bliske saradnje: Otvorena izložba poštanskih marki Suverenog malteškog reda u PTT muzeju
Telegraf pre 7 sati | Telegraf.rs

Filatelistička izložba "Poštanske marke Suverenog malteškog reda", iz fonda poštanske uprave Suverenog malteškog reda iz Rima, otvorena je danas u PTT muzeju, gde traje do 1. septembra.
Izložbu su otvorili ambasador Suverenog malteškog reda u Srbiji Frančesko Marija Amoruzo, kao i vršilac dužnosti direktora Pošte Srbije Zoran Anđelković. Amoruzo je istakao veliki simbolički značaj koji sa sobom nosi jubilej od 25 godina diplomatskih odnosa, koji su protekli uz međusobno poštovanje i zajedničku viziju, što je učvršćivano kroz konstruktivni dijalog i konkretnu saradnju u humanitarnoj oblasti. Ocenivši da je Malteški red u Srbiji "pronašao pažljivog












