Dramatičan snimak velikog požara u Mostaru, ništa se ne vidi od dima: Ljudima naređeno da ne izlaze iz kuća
Telegraf pre 7 sati | Telegraf.rs/Tanjug

Zvaničnici grada Mostara upozorili su danas građane da zbog velikog požara i dima sa deponije Uborak ne izlaze napolje i ne koriste vodu iz otvorenih bunara i izvora u blizini deponije zbog gustog dima i prisustva štetnih supstanci u vazduhu.
Požar je prijavljen na deponiji Uborak danas u 9.15 sati i proširio se na glavno skladište, objekte i radne mašine, a svi radnici su evakuisani, prenosi portal Klix. Na teren je izašlo sedam vatrogasnih vozila, 15 vatrogasaca, pripadnici policije i Oružanih snaga BiH i ekipe hitne pomoći, a kasnije je stigao i gradonačelnik Mostara Mario Kordić. "Strogo se preporučuje izbegavanje bilo kakvih aktivnosti na otvorenom u širokom krugu oko deponije. Građani se pozivaju











