Ponovo bukti u Mostaru; Građanima rečeno da ne izlaze napolje

B92 pre 7 sati
Ponovo bukti u Mostaru; Građanima rečeno da ne izlaze napolje

Zvaničnici grada Mostara upozorili su danas građane da zbog velikog požara i dima sa deponije Uborak ne izlaze napolje i ne koriste vodu iz otvorenih bunara i izvora u blizini deponije zbog gustog dima i prisustva štetnih supstanci u vazduhu.

Požar je prijavljen na deponiji Uborak danas u 9.15 sati i proširio se na glavno skladište, objekte i radne mašine, a svi radnici su evakuisani, prenosi portal Klix. Na teren je izašlo sedam vatrogasnih vozila, 15 vatrogasaca, pripadnici policije i Oružanih snaga BiH i ekipe hitne pomoći, a kasnije je stigao i gradonačelnik Mostara Mario Kordić. "Strogo se preporučuje izbegavanje bilo kakvih aktivnosti na otvorenom u širokom krugu oko deponije. Gradjani se pozivaju

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »