Partizan zvanično u Ligi šampiona!

Telegraf pre 5 sati  |  Telegraf.rs
Partizan zvanično u Ligi šampiona!

Predlog proširenja Lige šampiona u rukometu na 24 ekipe je prihvaćen, te je tako Partizan i zvanično postao član elitnog takmičenja! Među 27 prijava za elitno klupsko takmičenje u Evropi, EHF je odbacio nade Tatabanje (Mađarska), Valura (prvaka Islanda) i Elveruma (vicešampiona Norveške).

Interesantno, Srbija nije imala predstavnika u Ligi šampiona punih 11 godina, kada je poslednji put Vojvodina nastupala u elitnom takmičenju, ali se nije proslavila. U sezoni 2015/16 odigrala je 10 mečeva, osam je izgubila i u dva je trijumfovala. Sada je poznato i zvanično ko će nastupati: Zagreb (Hrvatska), Olborg (Danska), Barselona (Španija), PSŽ (Francuska), Magdeburg (Nemačka), Vesprem (Mađarska), Kolštad (Norveška), Industrija Kilce (Poljska), Sporting

Povezane vesti »

Ključne reči

Sport, najnovije vesti »