Nobelovac Tirol: Živimo u teškim vremenima neoliberalizma i geopolitike „daj mi – da ti dam”
Politika pre 9 sati

Istakao je da hitno treba obnoviti društvene veze i osećaj zajedništva u svetu
Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Žan Tirol sa Tuluške ekonomske škole izjavio je danas u Beogradu, na 21. Svetskom kongresu ekonomista, da živimo u teškim vremenima obeleženim neliberalizmom i transakcionom geopolitikom (dajte mi to – da vam dam ovo) i upozorio da ćemo ukoliko ne obratimo pažnju na egzitencijalne pretnje i ne usmerimo se na zajedništvo snositi duboke posledice. „Živimo u teškim vremenima koja su obeležena neliberalizmom, transakcionom









