U blizini Sidneja zaplenjeno 2,7 tona kokaina
Radio 021 pre 7 sati | Tanjug

Australijska policija je zaplenila 2,7 tona kokaina sakrivenog u podzemnoj mreži bunkera u zapadnom delu Sidneja, što se smatra najvećom zaplenom ikada, preneli su danas lokalni mediji. Dodaj 021.rs kao glavni izvor na Google-u
Droga, čija se ulična vrednost procenjuje na 816 miliona australijskih dolara, što iznosi oko 500 miliona evra, pronađena je u petak uskladištena u tri kontejnera sakrivena u podzemnim bunkerima ispod lažnih podova na jednom imanju u Londonderiju, prenosi BBC. Dvojica muškaraca starosti 21 i 25 godina, koji su navodno pokušali da pobegnu od policije, uhapšeni su na licu mesta, optuženi za posedovanje droge i preti im doživotna zatvorska kazna ako budu proglašeni









