Tirol: Živimo u teškim vremenima neoliberalizma i geopolitike "daj mi - da ti dam"

RTV pre 8 sati  |  Tanjug
Tirol: Živimo u teškim vremenima neoliberalizma i geopolitike "daj mi - da ti dam"

BEOGRAD - Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Žan Tirol sa Tuluške ekonomske škole izjavio je danas u Beogradu, na 21. Svetskom kongresu ekonomista, da živimo u teškim vremenima obeleženim neliberalizmom i transakcionom geopolitikom (dajte mi to - da vam dam ovo) i upozorio da ćemo ukoliko ne obratimo pažnju na egzitencijalne pretnje i ne usmerimo se na zajedništvo snositi duboke posledice.

"Živimo u teškim vremenima koja su obeležena neliberalizmom, transakcionom geopolitikom, nacionalizmom i ratom. Istovremeno, ostajemo nepažljivi, što je veoma opasno, prema egzistencijalnim pretnjama sa kojima se suočavamo, uključujući klimatske promene i ukoliko ne uspostavimo odgovarajuće mere zaštite za veštačku inteligenciju. Čak i kada sukobi poprime manje nasilne oblike, imaće eroziju poverenja i solidarnosti, što nosi duboke posledice", rekao je Tirol koji

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »