Odbornici studentske liste u Aranđelovcu doneli odluku da više ne učestvuju u radu skupštine
Glas Šumadije pre 4 sati | Nataša Lazarević

Nakon današnje druge redovne sednice Skupštine opštine Aranđelovac odbornici studentske liste doneli su odluku da više neće učestvovati u radu sednica, jer prema njihovim tvrdnjama, predstavnici vlasti i najviši organi Skupštine od formiranja skupštine ne poštuju zakon.
Na današnjem zasedanju, kako kažu odbornici opozicije, nije bilo kvoruma za održavanje sednice pa tako ni za donošenja bilo kakvih odluka. U sali je, kako kaže odbornica studentske liste Aleksandra Kovačević, bilo prisutno 19 odbornika čiji su mandati potvrđeni, od ukupno 41. Iako kvoruma nije bilo, na sednici su potvrđeni mandati za četiri nova odbornika vladajuće većine, čime je, kako ističe, zloupotrebljen Zakon o lokalnim izborima. Skupština opštine Aranđelovac









