Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji VIDEO

B92 pre 1 sat
Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji VIDEO

Zbog velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu, Grad Mostar proglasio je vanredno stanje kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica.

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite da je požar izazvao ogromnu štetu na deponijskom polju, ali i zabrinutost građana zbog dima koji se nadvio nad gradom. "Odmah nakon dojave na teren su izašle sve nadležne službe – vatrogasci, policija, Hitna pomoć i druge službe. Zatekli smo ogroman požar koji je devastirao lokalitete Buđevci i Uborak. Izgorela je reciklažna hala s kompletnim

Povezane vesti »

Ključne reči

Balkan, najnovije vesti »