Za vikend 16 žrtava: Francuski premijer zabranio ministrima da putuju, razlog je više nego opravdan
Telegraf pre 6 sati | Telegraf.rs/Tanjug

Francuski premijer Sebastijan Lekorni je zatražio od ministara u svojoj vladi da ograniče putovanja u četvrtak i petak, 25. i 26 juna, dok će im biti dozvoljeno da idu na put jedino ukoliko je to povezano sa aktuelnim talasom ekstremnih vrućina koji pogađa tu zemlju, prenela je BFMTV.
Kako se navodi u saopštenju iz kabineta premijera, ova odluka je doneta kako bi se izbegla prekomerna mobilizacija lokalnih službi prefektura tokom ovih putovanja, posebno zbog toga što su nadležne službe već opterećene merama vezanim za toplotni talas i njegove posledice širom Francuske. Kako prenosi BFMTV, crveni meteo-alarm zbog ekstremne vrućine je izdat za 49 departmana, što pogađa ukupno 35 miliona Francuza. Nacionalna meteorološka služba, Meteo-Frans, navela









