Studenti u blokadi: Privođenje kolege s Pravnog novi pokušaj zastrašivanja

Medijska kutija pre 2 sata  |  m.k.
Studenti u blokadi: Privođenje kolege s Pravnog novi pokušaj zastrašivanja

Studenti u blokadi Univerziteta u Nišu saopštili su da je njihov kolega s Pravnog fakulteta Mateja Nikolić, posle noći provedene u policijskoj stanici, saslušan u Prekršajnom sudu i pušten na slobodu. -Naš kolega se tereti za vređanje službenog lica u vršenju službene dužnosti, prekršaj iz člana 22 Zakona o javnom redu i miru.

Priveli su ga ispred prostorija režimskog Niš TV-a, u trenutku kada je tamo gostovala Ana Brnabić-naveli su studenti. Nikolić je nakon puštanja na slobodu rekao da se sporna situacija dogodila nakon što je policajca upitao “zašto ga smara”. -Kolega je dobro, uprkos tome što tokom boravka u pritvorskoj jedinici nije imao obezbeđenu hranu i vodu. Ovo je već 15. po redu privođenje našeg kolege, što jasno ukazuje na sistematski pritisak i progon studenata koji već 20

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »