U Kragujevcu odata pošta slovačkim vojnicima streljanim 1918. godine
RTK pre 2 sata

Polaganjem venaca na Slovačkom vojnom groblju u Kragujevcu obeleženo je 108 godina od streljanja slovačkih vojnika u Prvom svetskom ratu, 21. juna 1918. godine.
Vence su položili ambasador Slovačke Mihail Pavuk, državni sekretar Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoran Antić, zamenik predsednika Skupštine grada Nada Milovanović, predstavnici SUBNOR-a i udruženja građana. I ove godine na Memorijalnom kompleksu na Stanovljanskom polju, sećamo se 44 hrabra pripadnika 71 pešadijskog puka, koji su digli glas protiv besmisla rata. Poštu stradalima odali su predstavnici Vlade Srbije, Ministarstva








