Ko i kada plaća štetu od nevremena? Oglasili se nadležni u Subotici, evo pod kojim uslovima stiže pomoć

Telegraf pre 13 sati  |  Telegraf.rs/ Subotičke.rs
Ko i kada plaća štetu od nevremena? Oglasili se nadležni u Subotici, evo pod kojim uslovima stiže pomoć

Nakon velikih šteta koje je nedavno o lujno nevreme pričinilo na ratarskim usevima, voćnjacima i povrtarskim kulturama, Gradska uprava Subotice oglasila se saopštenjem u kojem je pojasnila kako teče postupak procene štete i pod kojim uslovima poljoprivrednici mogu očekivati eventualnu državnu pomoć.

U saopštenju se podseća da poslove odbrane od grada u Republici Srbiji obavlja Republički hidrometeorološki zavod ( RHMZ), koji funkcioniše pod nadzorom Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede. Grad Subotica, u okviru svojih nadležnosti, učestvuje u funkcionisanju sistema protivgradne zaštite sufinansiranjem nabavke protivgradnih raketa i održavanjem prostora na kojima se nalaze protivgradne stanice. Kada je reč o proceni posledica nevremena, Grad

Povezane vesti »

Ključne reči

Vojvodina, najnovije vesti »