Nemci žele što ranije u penziju - a vlast planira da podigne starosnu granicu
Radio 021 pre 1 sat | Tanjug

Skoro polovina zaposlenih u Nemačkoj izjasnila se da želi da što pre ode u penziju, dok vlasti s druge strane planiraju produžavanje radnog staža. Dodaj 021.rs kao glavni izvor na Google-u
To je pokazalo istraživanje kompanije DAK koja se bavi zdravstvenim osiguranjem. Naime, nemačka Penziona komisija će danas razmatrati predlog o povećanju starosne granice za penzionisanje u skladu sa produženjem životnog veka, kao i o ukidanju prevremene penzije bez umanjenja nakon 45 godina uplaćenih doprinosa, prenosi Bild. To je u suprotnosti sa željama zaposlenih, jer prema Izveštaju o zdravlju za 2026. godinu koji je objavila kompanija DAK, sve veći broj






