Dim još kulja iz deponije kod Mostara: Grad proglasio vanredno stanje, ljudima naređeno da ne izlaze
Telegraf pre 8 sati | Telegraf.rs

Na mostarskoj deponiji Uborak juče oko 9 sati izbio je veliki požar koji je i dalje aktivan, a iz Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar potvrđuju da je situacija na terenu kritična. "Kolega koji se upravo vratio s terena kazao je da je katastrofa.
Požar nije saniran, ali se drži pod kontrolom", rečeno je za portal "Avaza" iz PVJ Mostar. Zbog velikog požara koji je zahvatio deponiju i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na lokalitetu, Grad Mostar proglasio je vanredno stanje kako bi se omogućilo brzo i operativno delovanje nadležnih službi. Građanima je juče naređeno da ne izlaze iz domova zbog zagađenja u vazduhu. Kako javlja reporter "Avaza" s lica mesta, dim kulja iznad deponije i dalje, a šta je







