Sony priprema izdavanje obveznica na američkom tržištu posle skoro 30 godina
Biznis.rs pre 1 dan | Redakcija Biznis.rs

Potez u okviru transformacije poslovanja japanskog giganta
Kompanija Sony priprema se za povratak na američko tržište investicionih obveznica nakon gotovo tri decenije odsustva. Japanski gigant planira emisiju dve tranše senior obveznica sa fiksnom kamatnom stopom, pri čemu se razmatra petogodišnje izdanje sa prinosom od oko 70 baznih poena iznad američkih državnih obveznica iste ročnosti, kao i desetogodišnje izdanje sa premijom od oko 90 baznih poena. Prikupljena sredstva biće namenjena opštim korporativnim potrebama,












