"Tramp nije razumeo u šta se upušta": Amerikanci izneli stav o sukobu sa Iranom

Mondo pre 9 sati  |  Mihajlo Sfera
"Tramp nije razumeo u šta se upušta": Amerikanci izneli stav o sukobu sa Iranom

Prva velika anketa sprovedena nakon što je njegova administracija potpisala memorandum o razumevanju sa Iranom donosi podatak koji na prvi pogled zvuči kao dobra vest za predsednika: Amerikanci se u ogromnoj većini slažu da treba okončati rat, umesto da pritiskaju Teheran radi dodatnih ustupaka.

Međutim, građani ne podržavaju ovaj potez zato što im se sam sporazum zapravo sviđa, već zato što smatraju da je rat ispao potpuni fijasko i samo žele da se sve što pre završi. Nova anketa koju su sproveli CBS News i YouGov pokazuje da to što su Amerikanci napokon ugledali ciljnu liniju – koliko god ona još bila klimava – nije ni za mrvicu popravilo njihov stav o samom ratu. Dok administracija ulazi u novu fazu ovog procesa, vredi proveriti kako tačno stoji

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »