Povratak u Jugoslaviju: Slovenačke firme sve više grade i kupuju stanove za svoje radnike
Telegraf pre 8 sati | Telegraf Biznis

U Sloveniji se pojedini poslodavci vraćaju modelu koji je bio prisutan u bivšoj SFRJ.
Grade, kupuju ili iznajmljuju stanove za svoje zaposlene. Razlog je jednostavan - poslodavci sve više shvataju da u borbi za radnu snagu moraju ponuditi više od same plate ako žele da zadrže radnike. Oni koji su radni vek započinjali u bivšoj SFRJ još se sećaju vremena kada su velike fabrike, domovi zdravlja, škole i druge javne ustanove zaposlenima često nudile i stan za najam. To se dešavalo kako u njihovom rodnom mestu, tako i kada je bilo potrebno privući












