Štednja u banci nije investicija - Dušan Uzelac savetuje kako pametno da uložite novac
Kamatica pre 6 sati | Tamara Barbuzan

Govoreći o tome da deo štediša povlači novac iz banaka kako bi ga usmerio ka drugim vidovima ulaganja, Uzelac ocenjuje da tu nema većih nedoumica. - Ja bih samo razgraničio da u banci nije reč o investiranju kada ostavite novac na računu.
To vam je trgovina. Banka kaže: ti meni ostavi hiljadu evra, a ja ću ti dati dva odsto kamate na kraju godine. Tu nema zajedničkog učešća u profitu. Niste vezani za ono što banka proizvede kao profit, tako da je to trgovinski odnos, a ne investicija - objašnjava Uzelac. Prema njegovim rečima, visina kamatnih stopa koje banke nude na štednju često pokazuje koliko im je novac građana u tom trenutku potreban. - Sama činjenica da banke daju niske kamatne stope pokazuje












