Guske su već tu, stižu i poniji: Mladi uređivali Park prirode Mali Bosut

B92 pre 8 sati
Guske su već tu, stižu i poniji: Mladi uređivali Park prirode Mali Bosut

Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov je sa mladima iz osnovnih i srednjih škola iz Srema, timom upravljača zaštićenog područja predvođenog Dejanom Bulatovićem i rukovodstvom Šida, učestvovala u kampanji "Priroda nema alternativu. Zato deluj i ti".

Sređen je mobilijar i sađeno cveće za lepši ambijent. Stavljeni su na raspolaganje čamci i katamaran, kako bi svi koji posete ovo područje imali kompletnu ekositemsku uslugu, koja će sigurno videti svoj procvat. "Guske su bile i ostale simbol Vojvodine, i danas su ovde, a imaćemo i ribnjak i segment sa ponijima, jer sve je to u skladu sa prirodom i ne remeti ono što nam je Bog dao i što nam je priroda dala", stoji na Instagramu. Ministarka zaštite životne sredine

Pročitajte još

Ključne reči

Vojvodina, najnovije vesti »