Rubio ide na Bliski istok, pokušaće da ubedi saveznike da je sporazum sa Iranom dobar
Nova pre 2 sata

Američki državni sekretar Marko Rubio suočava se ove nedelje sa osetljivim zadatkom predstavljanja mirovnog sporazuma između SAD i Irana arapskim liderima u Persijskom zalivu, koji strahuju da bi preveliki ustupci mogli da ojačaju Teheran, promene regionalni bezbednosni balans i utiču na tokove snabdevanja naftom.
Rubio će se danas sastati sa saveznicima u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, nakon čega putuje u Kuvajt i Bahrein, gde će razgovarati sa zvaničnicima Saveta za saradnju zalivskih arapskih država (GCC), organizacije koja okuplja i Saudijsku Arabiju, Katar i Oman. Na dnevnom redu nalaze se ključni elementi nacrta sporazuma, među kojima su izostanak ograničenja za iranske balističke rakete, predloženi fond za obnovu vredan 300 milijardi dolara, kao i odredbe koje bi












