"Tretiraju nas kao stoku": Počela primena EES sistema u punom jeku, na prelazima vlada totalna agonija!
Telegraf pre 5 sati | Telegraf.rs/ Mondo

"Tretiraju nas kao stoku, a ne kao ljude"
Potpuna i obavezna primena EES sistema (Entry/Exit System) na granicama Evropske unije počela je 10. aprila 2026. godine. Novi sistem na graničnim prelazima i aerodromima stvorio je velike gužve, zastoje i višesatna čekanja. Iako je Evropska komisija godinama najavljivala EES sistem kao meru koja će modernizovati i ubrzati protok putnika ukidanjem ručnog pečatiranja pasoša, praksa je donela suprotan efekat - kilometarske kolone, kolaps na prelazima i nezadovoljstvo






