Požar iz Crne Gore se proširio u Hrvatsku: Pojavile se dramatične slike, gase ga dva kanadera
Telegraf pre 17 sati | Telegraf.rs

Požar koji je juče izbio u Crnoj Gori proširio se na hrvatsku stranu granice, na brdo Bjelotina iznad mesta Bani u Konavlima, a na teren su upućena i dva kanadera, izjavio je danas za Hinu županijski vatrogasni komandant Stjepan Simović.
Simović je istakao da je reč o nepristupačnom terenu obraslom šumom. "S obzirom na to da nema vetra, kanaderi bi trebalo malo da 'omekšaju' požar, ali biće potrebno i da se pregazi teren. Od jutros probijamo pojedine puteve kako bismo stigli do vrha. Ako mi ugasimo požar, a on ne bude ugašen u Crnoj Gori, postoji mogućnost da se ponovo proširi na neko drugo mesto", rekao je Simović, a prenosi Index. Dodao je da je požar sinoć izbio i u Župi dubrovačkoj, ali da je








