Izvinjavamo se crnim fudbalerima: Rade i RTS vade fleke
Cenzolovka pre 3 sata | Vladimir Todorović

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Rade Bogdanović, koji sada radi kao komentator za srpski javni servis RTS, izvinio se zbog rasističkih izjava tokom direktnog prenosa utakmice Svetskog prvenstva između Belgije i Irana, odigrane u nedelju.
Bogdanović, koji je igrao za Atletiko Madrid i sa Verderom iz Bremena osvojio Kup Nemačke, našao se na udaru kritika domaćih i međunarodnih medija pošto je posle utakmice grupe G, završene bez golova, doveo u pitanje koncentraciju i izdržljivost crnih fudbalera. „Nisam rasista, ali ovi crnci nemaju koncentraciju da izdrže duže od 60 minuta. Igrao sam sa njima. Ranije smo morali da štitimo naše igrače kako ne bi napravili grešku, takav je savremeni fudbal. Na nivou












