Raste saobraćaj kroz Ormuski moreuz: Dva tankera otišla, sedam praznih ušlo u zaliv

B92 pre 1 sat
Raste saobraćaj kroz Ormuski moreuz: Dva tankera otišla, sedam praznih ušlo u zaliv

Saobraćaj kroz Ormuski moreuz počeo je da se oporavlja nakon napretka u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.

Podaci o praćenju brodova pokazuju da su dva supertankera napustila moreuz, dok je sedam praznih tankera za tečni prirodni gas (LNG) povezanih sa Katarom ušlo u Persijski zaliv radi novog utovara, objavile su danas kompanije za praćenje pomorskog saobraćaja. Kako su navele kompanije, promet je porastao nakon što su Vašington i Teheran završili prvu rundu pregovora i dogovorili okvir za postizanje trajnog sporazuma u narednih 60 dana, preneo je Rojters. Analitičari

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »