Memoari čoveka koji je video uništenje Hirošime izlaze u javnost: Snimaće se i film FOTO
B92 pre 3 sata

Memoari čoveka koji je preživeo užase Hirošime biće objavljeni prvi put ovog leta nakon što su otkriveni u američkoj arhivi, a po knjizi će biti snimljen i film.
Memoare od 230 stranica napisao je pre skoro 80 godina Kijoši Tanimoto, koji je bio svedok uništenja grada nakon što je na njega bačena atomska bomba 1945. godine, piše Gardijan. Tanimoto, koji je umro 1986. godine u 77. godini života, bio je metodistički sveštenik iz Hirošime, koji je preživeo taj 6. avgust 1945. godine jer je prevozio robu u drugi grad, a kada se vratio zatekao je užas. Memoari su pronađeni u biblioteci retkih knjiga i rukopisa Beinek na Jejlu,






