Memorandum ili mirovni sporazum?

Novi magazin pre 1 sat  |  NM
Memorandum ili mirovni sporazum?

Tokom prošle nedelje se oteglo potpisivanje “memoranduma o razumevanju” između Sjedinjenih Američkih Država i Islamske republike Irana.

Svakog dana unazad dve nedelje su, prvenstveno američki, zvaničnici najavljivali potpisivanje a u medijima su se objavljivale različite ali slične verzija ovog teksta koji se dogovarao preko pakistanskih posrednika uz katarsku pomoć. VERSAJSKA SIMBOLIKA Krajem nedelje je svetskoj javnosti predočen taj dokument, koji je trebalo da bude potpisan na ceremoniji u Švajcarskoj, ali se svet umesto toga morao zadovoljiti odvojenim potpisivanjem – iranski predsednik Masud

Pročitajte još

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »