Šta više troši gorivo – otvoreni prozori ili klima? Odgovor zavisi od jedne stvari
Telegraf pre 7 sati | Telegraf Biznis/Elpais

U gradu su otvoreni prozori bolji izbor
Jedna od najčešćih rasprava svakog leta među vozačima glasi: da li je u vožnji bolje spustiti prozore ili uključiti klima uređaj kako bi se uštedelo gorivo? Jedinstvenog odgovora nema, jer ne postoji univerzalno pravilo koje važi za sve situacije. Ono što je sigurno jeste da oba rešenja utiču na potrošnju goriva, ali na različite načine. Klima uređaj koristi energiju motora za svoj rad, što povećava potrošnju goriva. Sa druge strane, otvoreni prozori ne troše












