Na Zlatiboru završeno Svetsko prvenstvo srednjoškolaca u košarci
RINA pre 5 sati

ČAJETINA - Na Zlatiboru je završeno Svetsko prvenstvo srednjoškolaca u košarci, koje je od 13. do 21. juna okupilo 905 učesnika iz 29 zemalja, piše Glas zapadne Srbije.
Takmičenje je organizovao Savez za školski sport Srbije, u partnerstvu sa Ministarstvom sporta, Opštinom Čajetina, kao i sportskim centrima i dvoranama u Arilju, Užicu i Novoj Varoši. Tokom devet takmičarskih dana mladi sportisti iz Evrope, Azije, Afrike, Severne i Južne Amerike nadmetali su se za titulu najboljih srednjoškolskih ekipa na svetu. Svi učesnici bili su smešteni na Zlatiboru, gde su, pored sportskog dela, organizovani i programi posvećeni upoznavanju,







