Novi Sad zadivio Evropu: U londonu predstavljeni projekti koji gradu daju energestki nezavisnost

B92 pre 10 sati
Novi Sad zadivio Evropu: U londonu predstavljeni projekti koji gradu daju energestki nezavisnost

Novi Sad se upisao na mapu najnaprednijih ekoloških centara Evrope. Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin e u Londonu na samitu gradonačelnika "Zelenih gradova" EBRD, javnosti i investitorima predstavio kapitalne projekte u vojvođanskoj prestonici.

Samit pod nazivom „Ulaganje u sutra: Izgradnja zelenih i otpornih gradova za sve" organizovan je povodom obeležavanja velike desetogodišnjice programa EBRD "Zeleni gradovi", koji okuplja više od 50 metropola sa čak tri kontinenta. Skup je zvanično otvorila predsednica EBRD-a Odil Reno-Baso, koja je potom organizovala i ekskluzivni, zatvoreni radni sastanak za gradonačelnike. Na ovom sastanku, Mićin je aktivno učestvovao u strateškim razgovorima o daljem razvoju i

Povezane vesti »

Ključne reči

Vojvodina, najnovije vesti »