Skuplje za keš nego za karticu: NBS objašnjava zašto plaćamo naknadu za pouzeće

Moj Novi Sad pre 11 sati
Skuplje za keš nego za karticu: NBS objašnjava zašto plaćamo naknadu za pouzeće

Nekada su trgovci najviše voleli keš, pa se često bela tehnika ili nameštaj mogao kupiti jeftinije ako se suma “izbroji na licu mesta”.

Da bi bilo po zakonu, to se objašnjavalo “popustom za gotovinsko plaćanje”. Danas, kada gotovo svaki trgovac ima svoju onlajn prodavnicu, situacija se obrnula, pa ispada da je najskuplje robu kupljenu onlajn platiti kešom, pošto kurirske službe zaračunavaju takozvanu “naknadu za plaćanje pouzećem”. I ne – to nije poštarina. Redakciji N1 obratili su se potrošači koji robu naručenu preko platforme “Ananas” plaćaju pouzećem. Kažu da im se, uz redovan trošak poštarine,

Pročitajte još

Ključne reči

Vojvodina, najnovije vesti »