Nutricionista: Tokom ekstremnih vrućina ne jesti sladoled i ne piti hladna pića i alkohol, unositi vodu sa malo soli

Morava info pre 3 sata  |  Tanjug
Nutricionista: Tokom ekstremnih vrućina ne jesti sladoled i ne piti hladna pića i alkohol, unositi vodu sa malo soli

Nutricionista Branka Mirković izjavila je danas da se tokom ovih ekstremnih vrućina ne sme jesti hrana i piti pića koja će da greju organizam, kao što su sladoled i hladna bezalkoholna i alkoholna pića, i poručila da treba piti tople limunade sa malo soli kako bi nadoknadili elektroliti, i jesti puno svežeg povrća, salate uz svaki obrok.

Mirković je za Tanjug objasnila, govoreći o pravilnoj ishrani i konzumaciji tečnosti tokom visokih temperatura, da kada se hladna hrana ili piće unese u organizam, da bi se izjednačila temperatura želudac mora da stvara toplotu i onda tu toplotu ljudi osećaju kao neprijatnost. Kako je navela, treba jesti krastavce, paradajz, štapove celera i bebi spanać iz svaki obrok, kao i jaja koja se veoma lako vare i ne prave veliki problem organizmu. Komentarišući to što je

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »