Od obuke do zaposlenja: Završena radionica za ekonomsko osnaživanje Romkinja
Telegraf pre 2 dana | Telegraf.rs/A.N.

Poslednja radionica u okviru programa ekonomskog osnaživanja Romkinja održana je juče u Zemunu, gde su učesnice imale priliku da razgovaraju o mogućnostima obrazovanja, stručnog usavršavanja i zapošljavanja, kao i o izazovima sa kojima se Romkinje i dalje suočavaju na tržištu rada.
Tokom radionice istaknuto je da ekonomska sigurnost predstavlja jedan od ključnih preduslova za unapređenje položaja Romkinja i smanjenje dugogodišnje diskriminacije i socijalne isključenosti. Učesnice su razgovarale o značaju sticanja novih znanja i veština, ali i o načinima na koje ekonomska nezavisnost doprinosi većem samopouzdanju, sigurnosti i aktivnijem učešću žena u društvenom životu. Ukazano je da se mnoge Romkinje i dalje suočavaju sa brojnim preprekama,












